Блог

Google Performance Max: що це і як використовувати на максимум

Google Ads
Google Performance Max - це автоматизовані рекламні кампанії від Google Ads, які практично не вимагають участі спеціаліста. Дайте алгоритму дані про ЦА, потрібні показники ефективності, тексти, зображення, відео. Google самостійно створить креативи, вибере аудиторію, автоматизує націлення та запустить показ оголошень.

Перше масштабне тестування Google Performance Max із реальними рекламодавцями проводилося у червні 2021 року. Як результат - цей вид кампаній здатний генерувати на 22% більше конверсій. На початку листопада Google запустив Performance Max для всіх рекламодавців, тому не варто гаяти час, час вивчити і протестувати новий тип кампаній. Почнемо з першого кроку: вивчимо особливості та переваги нового типу рекламних кампаній.

Що таке Google Performance Max (GPM) і в чому його особливість?

Головна відмінність нового типу кампаній від уже існуючих - підвищена автоматизація: для роботи з GPM потрібна мінімальна увага з боку рекламодавця. Однак це не означає, що тепер можна запустити лише ці автоматизовані кампанії та більше не працювати. Як показали тести рекламодавців, найбільша ефективність Google Performance Max досягається у випадку, коли новий тип рекламних кампаній використовується як джерело додаткових конверсій та підвищення охоплення аудиторії. 

Компанія Google давно зарекомендувала себе як одного із лідерів у сфері створення штучного інтелекту. І в даному контексті Performance Max можна розглядати як один крок у бік розвитку повністю автоматизованих кампаній на основі машинного навчання.

Завдання рекламодавця — надати базову інформацію (дані про бажану аудиторію та цільові показники ефективності (CPA, ROAS)). Google аналізує внесені дані та за допомогою функції Smart Bidding (модель інтелектуального призначення ставок) самостійно підбирає сегменти аудиторії, автоматизує націлення та показ оголошень. Також автоматично Google створює креативи для реклами – на основі доданих рекламодавцем зображень, відео та текстів оголошень.

Тепер про переваги. Новий тип кампаній Google Performance Max поєднує в собі одночасно медійну та пошукову рекламу. Так, маркетологи отримують єдиний інструмент для роботи з різними форматами та плейсментами: YouTube, Discover, Gmail, KMC та ін.

Наступна перевага: розширення охоплення. Google у реальному часі розуміє наміри та переваги споживачів, плюс аналізує внесену рекламодавцем інформацію про цільову аудиторію. В результаті Performance Max може пропонувати нові сегменти клієнтів для рекламування вашого продукту, про які ви навіть не підозрювали.

Ще одна вагома перевага – підвищення ефективності. Моделі машинного навчання використовуються для більш точного прогнозування того, які рекламні оголошення, аудиторії та креативні комбінації є найбільш ефективними для вас. Далі кампанії оптимізуються відповідно до цієї інформації, що призводить до підвищення конверсії.

Також у своїй статті, присвяченій Performance Max, Google згадує новий вид звіту — про максимальні показники ефективності, що допомагає зрозуміти, які креативи та як впливають на ефективність, і як краще оптимізувати їх для збільшення рентабельності кампаній.

Чи слід тестувати Google Performance Max саме для вас?

  • Так. Якщо ви хочете використовувати максимум рекламних інструментів Google, причому налаштовувати їх одночасно на єдиній платформі. У Performance Max можна запускати рекламу на Пошуку, у контекстно-медійній мережі, сервісах Gmail, Discover, Maps та на YouTube.
  • Так. Якщо и знаєте у цифрах, чого хочете досягти за допомогою ваших рекламних кампаній: залучити більше лідів, розширити охоплення або просто збільшити виторг компанії за допомогою реклами. Задайте потрібні показники, і алгоритм оптимізуватиме кампанії, спираючись на ваші цілі.
  • Так. Якщо ви хочете отримати додаткове охоплення та конверсії крім пошукових кампаній на основі ключових слів.

Налаштування рекламної кампанії Performance Max: докладна інструкція

До червня 2021 року тестування велося в закритому режимі, зараз спробувати новий інструмент може будь-хто. Розглянемо докладніше, як це зробити.

1. Заходимо до свого рекламного облікового запису Google
Раніше доступ до Performance Max був відкритий лише у тестовому режимі за заявкою. Тепер він доступний для всіх користувачів рекламної системи.

2. Вибираємо мету рекламної кампанії

3. Вибираємо бюджет та призначаємо стратегію ставок

Вказуємо суму, яку плануємо витрачати рекламну кампанію Performance Max. Рекомендуємо почати з невеликих значень та поступово збільшувати бюджет. Основна стратегія передбачає вибір між максимальною конверсією чи цінністю конверсій. Можна встановити обмеження для великої кількості параметрів (ROAS, CPA та інші).

4. Вибираємо гео, час показу та мову

Якщо ви бажаєте вказати кілька геолокацій, виберіть «Ввести інше розташування», а потім імпортуйте список геолокацій за посиланням «Розширений пошук». Далі вкажіть мову, час показу оголошень та дати її проведення.

5. Параметри URL

Система самостійно займається визначенням релевантних URL-адрес. За замовчуванням ця опція активована. У налаштуваннях можна прибрати посилання, на які від Google не потрібно надсилати трафік.

Performance Max не передбачає відстеження конкретних оголошень на різних майданчиках. Таким чином, налаштування доступне лише на рівні кампанії. Шаблони відстеження можуть бути додані через відповідний розділ.

6. Налаштування оголошень

На цьому етапі необхідно створити одне або кілька оголошень. У розпорядженні рекламодавця текст, зображення, відео. Під час редагування система показує, як буде виглядати оголошення на конкретних майданчиках Google.

7. Налаштування автоматичного націлення

Як вже зазначалося раніше, Performance Max не передбачає ручне налаштування параметрів націлювання. Цим займається система в автоматичному режимі. Для зручності користувача розроблено спеціальний інструмент – сигнали аудиторії. Вони взаємодіють із алгоритмами Google, відбувається передача відомостей про те, для кого запускається рекламна кампанія.

8. Додавання розширень

Відповідно до цілей рекламної кампанії система запропонує задати відповідні формати розширень. Наприклад, візьмемо найпопулярнішу мету – лідогенерацію. Виходячи з неї, вам буде запропоновано створити розширення у вигляді форми зворотного зв'язку. Крім цього, можна включити в оголошення ціни, спецпропозиції, номер телефону та іншу додаткову інформацію.

З кожним роком розробники Google прагнуть зробити використання Google Ads ще більш зручним та ефективним, використовуючи машинне навчання та інші інструменти, пов'язані зі штучним інтелектом. Що це означає для рекламодавців? Спрощення просування товарів чи послуг, а також нові можливості розширення охоплення та збільшення кількості конверсій.

Ваш BigLead!