Блог

Що таке Google Ads

Google Ads
Google Ads – це спеціалізована система для розміщення контекстної реклами на сторінках пошукової системи Google та партнерських сайтах контекстно-медійної мережі. Можна самостійно вибрати де показувати свої рекламні оголошення, подивитися, яка їх ефективність і який бюджет на них виділити.

Пошукова реклама в Google Ads

Рекламні оголошення в пошуковій системі Google можуть розміщуватися над результатами пошуку, під ними або збоку від них.


У верхній частині першої сторінки над результатами пошуку відображаються оголошення з високим рейтингом. Він залежить від показника якості ключових слів та ціни за клік. Чим вищий рейтинг — тим вища позиція вашого оголошення. Тут розміщено до чотирьох оголошень.У нижній частині сторінки розміщується до трьох рекламних оголошень.Реклама на партнерських сайтах контекстно-медійної мережі(GDN)

GDN— це група сайтів-партнерів, на яких відображаються оголошення Google Ads. У GDN входять YouTube, Blogger та Gmail і т.д.

За допомогою GDN можна залучати нових клієнтів, звертатися до аудиторії на кількох етапах покупки. Наприклад, якщо людина хоче навчитися готувати різні страви і читатиме різні статті про те, як це зробити, ваша реклама кухонної техніки може потрапити їй на очі та зацікавити. Можливо, вона зупинить свій вибір на вашому реченні.

У контекстно-медійній мережі можна вибирати конкретні сайти, сторінки сайтів та аудиторію, якій хочете показувати рекламні оголошення.Ви можете використовувати різні формати оголошень: текстові, графічні (фотографії, малюнки та інші зображення), мультимедійні (оголошення, що містять анімацію), відеоформат та багато інших.

Якщо ви показуватимете рекламу на сторінках-партнерах, це допоможе розширити охоплення аудиторії, справить сильніше враження на потенційних клієнтів. Це дозволить збільшити продажі та впізнаваність бренду.

Що таке ремаркетинг у Google Ads

Ви також можете рекламувати товари та послуги тим користувачам, які вже відвідали ваш сайт та здійснили на ньому будь-які дії. Ця технологія називається ремаркетинг. Наприклад, якщо користувач відвідав ваш сайт, але не здійснив покупку, ви можете показувати йому рекламні оголошення на інших веб-сайтах, мобільних додатках та пошуку Google. Таким чином, ремаркетинг дозволяє повторно звернутися до аудиторії, з якою ви вже взаємодіяли, та нагадати їй про свій товар.


*так, автор статті шукав собі валізу Adidas)

Переваги Google Ads

  • Ads допомагає показувати рекламні оголошення користувачам, які вже шукають схожі товари або послуги в пошуковій системі Google, або переглядають сайти, що стосуються сфери вашого бізнесу. Також реклама може відображатися на сайтах компанії Google та її партнерів.
  • Ви самі вибираєте, де саме показувати рекламу: на певних сайтах, у конкретній країні, місті, або навіть користувачам окремих районів, вулиць.
  • Ви контролюєте бюджет. Платіть не за покази оголошень, а за кліки, тобто оплата відбувається тоді, коли користувач натискає на оголошення. Google Ads пропонує варіанти призначення ставок. Обов'язкового мінімального рівня видатків немає. Завжди можна дізнатися, наскільки ефективними є ваші оголошення, і використовувати цю інформацію надалі.
  • Ви можете аналізувати ефективність рекламної кампанії за допомогою звітів і розуміти, звідки приходять нові клієнти, хто вони і т.д. В інтерфейсі Google Ads ви знайдете інструменти, які дозволять покращити ваші рекламні оголошення та за рахунок цього збільшити надходження клієнтів.


Реклама у пошуку Google, КМС та використання ремаркетингу збільшить охоплення аудиторії та ймовірність того, що користувач здійснить цільову дію. Вибирайте найбільш рентабельні оголошення та відсівайте невдалі, щоб аналізувати ефективність вашої реклами. Для цього використовуйте системи аналітики, наприклад Google Analytics/GA4.